Jakie witaminy ma ananas?

Jakie witaminy ma ananas?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że ananas jest nie tylko soczystym i orzeźwiającym owocem, ale również prawdziwą bombą witaminową! Ponadto na le innych owoców wyróżnia się również wieloma właściwościami leczniczymi. Jakie witaminy ma ananas? Nie zapominajmy, że regularne jedzenie owoców może mieć zbawienny wpływ na wygląd naszej skóry i włosów. Jakie owoce jeść, aby zachwycać piękną i promienną cerą? O tym pialiśmy tutaj

Nie sposób nie wspomnieć o tym, że ojczyzną ananasów jest Brazylia, gdzie występują one w stanie dzikim. Obecnie to właśnie Brazylia, hawaje i meksyk mogą poszczycić się największymi plantacjami tych owoców. 

Jakie witaminy ma ananas?

Głowisz się nad tym, jakie witaminy ma ananas. Otóż ten egzotyczny owoc jest niezwykle bogatym źródłem witamina A, C, B1, B2, B6, PP oraz kwasu foliowy, cynku, miedzi, żelaza i fosforu.

Ananas zawiera również sporą dawkę witaminy C. Dlatego tak doskonale sprawdza się w walce o lepszą odporność. Ananas wykazuje również działanie antyoksydacyjne. Dzięki niemu możliwe jest utrzymanie świetnego samopoczucia i młodego wyglądu. Wiele osób, które poszukujących odpowiedzi na pytanie, jakie witaminy ma ananas, chce wiedzieć również, ile ma kalorii. 100 gramów tego owocu zawiera zaledwie 50 kcal, ale niemal wszystkie pochodzą z węglowodanów. Mimo że zawartość błonnika w ananasie nie jest zbyt imponująco wysoka, to zawartość błonnika w ananasie nie jest wysoka, to z powodzeniem można nazwać go lekkostrawnym przysmakiem.