Dążenie do piękna

Każdy z nas chciałby być piękny – ideał piękna lansowany przez prasę i telewizję (oczywiście także i kino) jest jednak bardzo wymagający.

Porównując się do wyglądu celebrytów, sławnych aktorów i piosenkarzy, możemy czuć się niezbyt pewnie. Nie każdy z nas wygląda jak gwiazda i cała sztuka polega na tym, by akceptować się takim, jakim się jest.

Ideał piękna

Niektórzy jednak nadal dążą do piękna (wszak nic w tym złego), stąd lekarz medycyny estetycznej czy chirurg plastyczny zawsze będzie miał pełne ręce roboty. Oczywiście do piękna można dążyć także w inny sposób – systematyczne ćwiczenia i wizyty u kosmetyczki, a także codzienna pielęgnacja w wielu sytuacjach pozwalają na uniknięcie skomplikowanych zabiegów i pracy skalpela.

Przed podjęciem radykalnych decyzji dotyczących zmiany własnego wyglądu warto zawsze zastanowić się nad celowością konkretnego działania – być może okaże się, że plastyczna operacja nosa nie tylko nie zmieni naszego samopoczucia, ale nawet spowoduje dalszą chęć pogłębionych zmian.