Dążenie do piękna

Każdy z nas chciałby być piękny – ideał piękna lansowany przez prasę i telewizję (oczywiście także i kino) jest jednak bardzo wymagający.

Porównując się do wyglądu celebrytów, sławnych aktorów i piosenkarzy, możemy czuć się niezbyt pewnie. Nie każdy z nas wygląda jak gwiazda i cała sztuka polega na tym, by akceptować się takim, jakim się jest.

Ideał piękna

Niektórzy jednak nadal dążą do piękna (wszak nic w tym złego), stąd lekarz medycyny estetycznej czy chirurg plastyczny zawsze będzie miał pełne ręce roboty. Oczywiście do piękna można dążyć także w inny sposób – systematyczne ćwiczenia i wizyty u kosmetyczki, a także codzienna pielęgnacja w wielu sytuacjach pozwalają na uniknięcie skomplikowanych zabiegów i pracy skalpela.

Przed podjęciem radykalnych decyzji dotyczących zmiany własnego wyglądu warto zawsze zastanowić się nad celowością konkretnego działania – być może okaże się, że plastyczna operacja nosa nie tylko nie zmieni naszego samopoczucia, ale nawet spowoduje dalszą chęć pogłębionych zmian.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*