Czy catering dietetyczny jest dobrym wsparciem podczas odchudzania?

Czy catering dietetyczny jest dobrym wsparciem podczas odchudzania?

Każda osoba walcząca z nadwagą lub otyłością wie, ile wysiłku wymaga zmiana nawyków żywieniowych. Zwykła dieta bez odpowiedniego wsparcia bardzo szybko kończy się powrotem do zwiększonej masy ciała. Skuteczne odchudzanie nie polega tylko na czasowym wyeliminowaniu niektórych składników, lecz na zmianie codziennego sposobu odżywiania. Można to osiągnąć poprzez catering dietetyczny. Jest to także dobra metoda na poznawanie nowych smaków charakterystycznych dla różnych regionów na świecie.

Kaloryczność posiłków

Podstawową kwestią dla osób odchudzających się jest zachowanie określonej kaloryczności posiłków. Nie należy jeść potraw, które mają małą wartość odżywczą i dużą ilość kalorii. W domowych warunkach jest to bardzo trudne do osiągnięcia, chyba że ktoś nie pracuje i cały dzień może przeznaczyć na swoje ulubione aktywności. Na taki komfort może jednak pozwolić sobie niewielka ilość osób. Tego rodzaju problemy rozwiązuje catering dietetyczny. Posiłki są przygotowywane w taki sposób, aby zawierały odpowiednie proporcje witamin, minerałów i składników odżywczych. Odpowiednio zbilansowana dieta to klucz do sukcesu.

Zróżnicowane menu

Dania dostarczane w ramach cateringu dietetycznego trzeba spożywać regularnie, najlepiej w odstępach około 3-godzinnych. Każda potrawa jest zapakowana w osobny pojemnik, co ułatwia przechowywanie jedzenia w lodówce lub na półce kuchennej. Firma cateringowa pozwala na wybieranie wielu wariantów diety, które często można zmieniać nawet podczas trwania zamówienia. Do wyboru jest kilkanaście lub nawet ponad 20 różnych zestawów, dzięki czemu jedzenie pudełkowe nie jest monotonne. Wykorzystanie lokalnie dostępnych składników powoduje, że można w ten sposób poznawać zupełnie nowe potrawy. Zachęca to do podejmowania stałej współpracy z firmą cateringową.

Współpraca z dietetykiem

Warto dodać, że catering dietetyczny Kraków pozwala również zapewnić wyspecjalizowaną dietę przeznaczoną dla osób aktywnie uprawiających sport lub mniej aktywnych ruchowo w ciągu dnia. Nie ma problemu z przyrządzeniem zestawu posiłków dla alergików, diabetyków lub osób cierpiących na schorzenia układu pokarmowego. To wszystko jest możliwe, bo firma cateringowa stale współpracuje z profesjonalnym dietetykiem. W razie wątpliwości można się skonsultować telefonicznie lub mailowo, aby wybrać najlepszy wariant diety do swoich potrzeb. Dlatego catering dietetyczny Kraków można potraktować jak osobistego dietetyka, który wspiera codzienne wysiłki w celu uzyskania jak najlepszego stanu zdrowia oraz utrzymania wymarzonej sylwetki.